Vår personal

Lärare, lärarassistenter, språkstöd och vaktmästare

Johanna Togelid johanna.togelid@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Lovisa Edvardsson lovisa.edvardsson@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Marcus Persson marcus.persson@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Lennart Granberg lennart.granberg@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Helen Scott helen.scott@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Julia Fjellström julia.fjellstrom@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Josefin Dimovski josefin.dimovski@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Marie Hägg marie.hagg@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Mitra Alexandersson mitra.alexandersson@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Patricia Laszlo patricia.laszlo@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Ehsan Zohrevand ehsan.zohrevand@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Cecilia Nilsson cecilia.nilsson@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Johan Sandsjö johan.sandsjo@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Sandra Nisu sandra.nisu@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Tuva Ljung tuva.ljung@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Ana Begenisic ana.begenisic@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Qianxi Cao (Winter) qianxi.cao@cubenutbildning.se

031-3896200

Catherine Batejat catherine.batejat@cubenutbildning.se

031-3896200

Gyöngyi Szekeres gyongui.szekeres@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Saleem Al-ameri (vaktmästare) Saleem.alameri@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Natalie Hansson (föräldraledig) natalie.hansson@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Luis Soto luis.soto@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Inas Al-azawi (språkstöd och studiehandledare) inas.al-azawi@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Khadir Dirie (språkstöd och studiehandledare) khadir.dirie@cubenutbildning.se

Filip Ekdahl filip.ekdahl@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Furat Sellman furat.sellman@cubenutbildning.se

031-3896200

Khunaf Mohammad khunaf.mohammad@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Isabelle Strand isabelle.strand@cubenutbildning.se

031-3896200

Pär Axel Eriksson paraxel.eriksson@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Maria Akbas maria.akbas@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Annica Romell annica.romell@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Gustav Wihlstrand gustav.wihlstrand@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Sandra Ibarra sandra.ibarra@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Emelie Andervik emelie.andervik@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Daniel Åberg daniel.aberg@cubenutbildning.se

031-3686200

Karl Thegerström karl.therstrom@cubenutbildning.se

031-3896200

Kristian Medjed kristian.medjed@cubenutbildning.se

031-3896200

Kristopher Gibson kristopher.gibson@cubenutbildning.se

031-3896200

Coacher

Emelie Enoksson emelie.enoksson@cubenutbildning.se

070-7708751

Parisima Amokrane parisima.amokrane@cubenutbildning.se

0707-280220

Astrid Flyborg astrid.flyborg@cubenutbildning.se

0704-820068

Studieservice

Mana Esterwind mana.esterwind@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Fredrika Lundberg fredrika.lundberg@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Ralf Rotmalm ralf.rotmalm@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Studieresursteam

Kurator Carina Raneryd (ansvarig Gy-kurser) carina.raneryd@cubenutbildning.se

031-389 62 07

Specialpedagog Claudia Moise claudia.moise@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Specialpedagog Charlotte Eriksson charlotte.eriksson@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Kurator Jennifer Bahno (ansvarig SFI) jennifer.bahno@cubenutbildning.se

031-3896200

Kurator Dina Aziz (ansvarig Grundkurser) dina.aziz@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Studie- och yrkesvägledare

Lisa Widlund (ansvarig för SFI och Grundkurser) lisa.widlund@arbvux.goteborg.se

0728-56 55 05

Katarina Karlsson (ansvarig för SFI och Grundkurser) katarina.karlsson@arbvux.goteborg.se

0790-62 19 35

Eimie Al Osachi (ansvarig för Yrk) eiemi.al.osachi@arbvux.goteborg.se

Jacqueline Garis (ansvarig för GY) jacqueline.garis@arbvux.goteborg.se

Lärare, lärarassistenter, modersmålslärare, specialpedagog

Ksenia Eriksson ksenia.eriksson@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Sara Andersson sara.andersson@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Marianne Östergren marianne.ostergren@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Malin Nolfelt malin.nolfelt@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Nika Högman nika.hogman@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Fredrik Fahlander fredrik.fahlander@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Freddy Nielsen freddy.nielsen@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Kristofer Hadodo kristofer.hadodo@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Sylvia Kalischer sylvia.kalischer@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Sara Bartfai sara.bartfai@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Yuliya Chayka yuliya.chayka@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Sofia Öberg sofia.oberg@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Marie Waltmark Sahlström (specialpedagog) marie.waltmark.sahlstrom@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Kerstin Agerfred kerstin.agerfred@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Charlotte Pettersson charlotte.pettersson@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Tamar Maisuradze tamar.maisuradze@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Annika Nettelbladt annika.nettelbladt@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Kerstin Konuk kerstin.konuk@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Jenny Sallnäs jenny.sallnas@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Teresia Basilico teresia.basilico@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Ella Kakulashvili ella.kakulashvili@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Joyce Dahlin joyce.dahlin@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Marie Göze maria.goze@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Fanny Sjöblom fanny.sjoblom@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Helene Bjuregård helene.bjuregard@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Praktiksamordnare/jobbcoach

Karwan Azizi karwan.azizi@cubenutbildning.se

076-142 60 79

Studie- och yrkesvägledare

Rosanna Ljung (Fridhemsplan) rosanna.grohn@cubenutbildning.se

0704-22 34 78

Lovisa Holmberg (Högdalen) syvhogdalen@cubenutbildning.se

076 640 42 27

Anna Starkebo anna.starkebo@cubenutbildning.se

073-398 23 70

Studieservice

Alexander Moore (Fridhemsplan) info@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Iryna Holovko (Högdalen) Infohogdalen@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Madelene Tossavainen info@cubenutbildning.se

Elever berättar

Jag blir lyssnad på och jag har fått mycket kunskaper för mitt framtida yrke.

Detta är den bästa tiden i mitt liv, vi är som en familj och lärarna är mycket trevliga. De förstår oss elever och vad vi har för behov. De är de finaste!

– Från början var jag rädd för att prata svenska men lärarna på Cuben utbildning lärde mig att tro på mig själv. Dom visade att jag kunde och att det fanns möjligheter, det vara bara att ta dem!

Fler elevberättelser

Hitta hit

Regnbågsgatan 7, Buss 16, 31 ,45, 58, 99 eller 121 hållplats Regnbågsgatan

Här erbjuder vi sfi, grundläggande- gymnasiala kurser, vård och omsorgs utbildning samt stöd och matchning.

Besöksadress

Regnbågsgatan 7, 417 55 Göteborg