Vår personal

Lärare, lärarassistenter och vaktmästare

Johanna Togelid (föräldraledig) johanna.togelid@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Ilirijana Azizi ilirijana.azizi@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Marcus Persson marcus.persson@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Lotten Persson lotten.persson@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Helen Scott helen.scott@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Julia Fjellström julia.fjellstrom@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Josefin Dimovski josefin.dimovski@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Marie Hägg marie.hagg@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Mitra Alexandersson mitra.alexandersson@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Patricia Laszlo patricia.laszlo@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Ehsan Zohrevand ehsan.zohrevand@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Samuel Åhsberg samuel.ahsberg@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Johan Persson johan.persson@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Sandra Nisu sandra.nisu@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Tuva Ljung tuva.ljung@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Sara Berg sara.berg@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Therese Eriksson therese.eriksson@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Ana Begenisic ana.begenisic@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Niklas Johansson (föräldraledig) niklas.johansson@cubenutbildning.se

031-3896200

Catherine Batejat catherine.batejat@cubenutbildning.se

031-3896200

Gyongyi Szekeres gyongui.szekeres@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Saleem Al-ameri (vaktmästare) Saleem.alameri@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Ville Haikonen (lärare och utbildningsledare) ville.haikonen@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Natalie Hansson natalie.hansson@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Luis Soto luis.soto@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Inas Al-azawi (språkstöd och studiehandledare) inas.al-azawi@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Aytan Mohammed (Cafépersonal)

Khadir Dirie (språkstöd och studiehandledare) khadir.dirie@cubenutbildning.se

Filip Ekdahl filip.ekdahl@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Ulrieke Saelens ulrieke.saelens@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Lisa Martinsson lisa.martinsson@cubenutbildning.se

031-3896200

Mathilda Obbel mathilda.obbel@cubenutbildning.se

031-3896200

Camilla Horn camilla.horn@cubenutbildning.se

031-3896200

Sofia Lundberg sofia.lundberg@cubenutbildning.se

031-3896200

Marjan Jabinpishe (språkstöd och studiehandledare) marjan.jabinpishe@cubenutbildning.se

031-3896200

Coacher

Meryem Bahno meryem.bahno@cubenutbildning.se

031-389 62 09

Mario Jadonic mario.jadonic@cubenutbildning.se

031-389 62 17

Marduk Gulo marduk.gulo@cubenutbildning.se

0737-08 51 20

Johanna Groop johanna.groop@cubenutbildning.se

0701-60 94 44

Gabriel Kalyun gabriel.kalyun@cubenutbildning.se

031-3896200

Studieservice

Mana Esterwind (föräldraledig) mana.esterwind@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Kawsar Malla kawsar.malla@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Bojana Malcic bojana.malcic@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Edina Turkes edina.turkes@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Studieresursteam

Kurator Carina Raneryd carina.raneryd@cubenutbildning.se

031-389 62 07

Specialpedagog Dzenita Musli dzenita.musli@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Specialpedagog Paula LaSpina paula.laspina@cubenutbildning.se

031-3896200

Kurator Jennifer Bahno (ansvarig SFI) jennifer.bahno@cubenutbildning.se

031-3896200

Kurator Johanna Groop (ansvarig GY och Grundkurser) johanna.groop@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Studie- och yrkesvägledare

Lisa Widlund (ansvarig för SFI, Grundkurser och YRK) lisa.widlund@arbvux.goteborg.se

0728-56 55 05

Katarina Karlsson (ansvarig för SFI och Grundkurser) katarina.karlsson@arbvux.goteborg.se

0790-62 19 35

Kajsa Mollstedt (ansvarig för GY) kajsa.mollstedt@arbvux.goteborg.se

Jacqueline Gulten (ansvarig för GY) jacqueline.gulten@arbvux.goteborg.se

Kvalitet och Utveckling

Bengt- Inge Bengtsson bengt-inge.bengtsson@cubenutbildning.se

0734-225551

Personal

Theresa Håkansson (platsansvarig och lärare) theresa.hakansson@cubenutbildning.se

073 626 78 50

Isabelle Strand (föräldraledig) isabelle.strand@cubenutbildning.se

073 626 78 50

Gabriela Skörvald (lärare) gabriela.skorvald@cubenutbildning.se

073 626 78 50

Mario Jadonic (praktiksamordnare) mario.jadonic@cubenutbildning.se

0700-44 00 64

Ann- Charlotte Olsson (lärare) ann-charlotte.olsson@cubenutbildning.se

073- 626 78 50

Dzenita Musli (specialpedagog) dzenita.musli@cubenutbildning.se

073- 626 78 50

Khadir Dirie (modersmålsstöd) khadir.dirie@cubenutbildning.se

073- 626 78 50

Christina Ivarsson (lärare) christina.ivarsson@cubenutbildning.se

073- 626 78 50

Emelie Andervik emelie.andervik@cubenutbildning.se

073- 626 78 50

Skolledare

Camilla Pettersson (enhetschef) camilla.pettersson@cubenutbildning.se

0733-42 98 59

Lärare, lärarassistenter, modersmålslärare, specialpedagog

Ksenia Eriksson ksenia.eriksson@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Sara Andersson sara.andersson@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Marianne Östergren marianne.ostergren@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Malin Nolfelt malin.nolfelt@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Nika Högman nika.hogman@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Fredrik Fahlander fredrik.fahlander@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Freddy Nielsen freddy.nielsen@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Alan Baker (administratör och pedagog) alan.baker@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Malcolm Golmann malcolm.golmann@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Kristofer Hadodo kristofer.hadodo@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Sylvia Kalischer sylvia.kalischer@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Sara Bartfai sara.bartfai@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Yuliya Chayka yuliya.chayka@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Sofia Öberg sofia.oberg@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Abdel Fettah abdel.fettah@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Marie Waltmark Sahlström (specialpedagog) marie.waltmark.sahlstrom@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Kerstin Agerfred kerstin.agerfred@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Charlotte Pettersson charlotte.pettersson@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Tamar Maisuradze tamar.maisuradze@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Annika Nettelbladt annika.nettelbladt@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Kerstin Konuk kerstin.konuk@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Jenny Sallnäs jenny.sallnas@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Teresia Basilico teresia.basilico@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Ella Kakulashvili ella.kakulashvili@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Joyce Dahlin joyce.dahlin@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Marie Göze maria.goze@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Fanny Sjöblom fanny.sjoblom@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Helene Bjuregård helene.bjuregard@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Praktiksamordnare/jobbcoach

Karwan Azizi karwan.azizi@cubenutbildning.se

076-142 60 79

Studie- och yrkesvägledare

Rosanna Gröhn (Fridhemsplan) rosanna.grohn@cubenutbildning.se

0704-22 34 78

Andrea Ramirez (Högdalen) andrea.ramirez@cubenutbildning.se

0733-98 23 70

Studieservice

Alexander Moore alexander.moore@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Alan Baker alan.baker@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Elever berättar

Jag blir lyssnad på och jag har fått mycket kunskaper för mitt framtida yrke.

Detta är den bästa tiden i mitt liv, vi är som en familj och lärarna är mycket trevliga. De förstår oss elever och vad vi har för behov. De är de finaste!

– Från början var jag rädd för att prata svenska men lärarna på Cuben utbildning lärde mig att tro på mig själv. Dom visade att jag kunde och att det fanns möjligheter, det vara bara att ta dem!

Fler elevberättelser

Hitta hit

Regnbågsgatan 7, Buss 16, 31 ,45, 58, 99 eller 121 hållplats Regnbågsgatan

Här erbjuder vi sfi, grundläggande- gymnasiala kurser, vård och omsorgs utbildning samt stöd och matchning.

Besöksadress

Regnbågsgatan 7, 417 55 Göteborg