Vår personal

Lärare, lärarassistenter, språkstöd och vaktmästare

Johanna Togelid (föräldraledig) johanna.togelid@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Ilirijana Azizi (föräldraledig) ilirijana.azizi@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Marcus Persson marcus.persson@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Lennart Granberg lennart.granberg@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Helen Scott helen.scott@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Julia Fjellström julia.fjellstrom@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Josefin Dimovski josefin.dimovski@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Marie Hägg marie.hagg@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Mitra Alexandersson mitra.alexandersson@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Patricia Laszlo patricia.laszlo@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Ehsan Zohrevand ehsan.zohrevand@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Samuel Åhsberg samuel.ahsberg@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Johan Sandsjö johan.sandsjo@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Sandra Nisu sandra.nisu@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Tuva Ljung (tjänstledig) tuva.ljung@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Sara Berg sara.berg@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Therese Eriksson therese.eriksson@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Ana Begenisic ana.begenisic@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Qianxi Cao (Winter) qianxi.cao@cubenutbildning.se

031-3896200

Catherine Batejat catherine.batejat@cubenutbildning.se

031-3896200

Gyongyi Szekeres gyongui.szekeres@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Saleem Al-ameri (vaktmästare) Saleem.alameri@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Natalie Hansson (föräldraledig) natalie.hansson@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Luis Soto luis.soto@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Inas Al-azawi (språkstöd och studiehandledare) inas.al-azawi@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Khadir Dirie (språkstöd och studiehandledare) khadir.dirie@cubenutbildning.se

Filip Ekdahl filip.ekdahl@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Furat Sellman furat.sellman@cubenutbildning.se

031-3896200

Khunaf Mohammad khunaf.mohammad@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Mathilda Obbel mathilda.obbel@cubenutbildning.se

031-3896200

Camilla Horn camilla.horn@cubenutbildning.se

031-3896200

Isabelle Strand isabelle.strand@cubenutbildning.se

031-3896200

Gona Mohammad gona.mohammad@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Pär Axel Eriksson paraxel.eriksson@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Maria Akbas maria.akbas@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Annica Romell annica.romell@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Gustav Wihlstrand gustav.wihlstrand@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Sandra Ibarra sandra.ibarra@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Elin Eklöf Nilsson elin.eklof-nilsson@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Emelie Andervik emelie.andervik@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Daniel Åberg daniel.aberg@cubenutbildning.se

031-3686200

Fanny Lindfors fanny.lindfors@cubenutbildning.se

031-3896200

Jonas Larsson jonas.larsson@cubenutbildning

031-3896200

Karl Thegerström karl.therstrom@cubenutbildning.se

031-3896200

Kristian Medjed kristian.medjed@cubenutbildning.se

031-3896200

Kristopher Gibson kristopher.gibson@cubenutbildning.se

031-3896200

Jessica Sameby jessica.sameby@cubenutbildning.se

031-3896200

Coacher

Meryem Bahno meryem.bahno@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Mario Jadonic mario.jadonic@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Ninos Shamoun ninos.shamoun@cubenutbildning.se

070 160 94 44

Phiippa Benson philippa.benson@cubenutbildning.se

0700-440064

Studieservice

Mana Esterwind mana.esterwind@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Edina Turkes edina.turkes@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Fredrika Lundberg fredrika.lundberg@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Studieresursteam

Kurator Carina Raneryd (ansvarig Gy-kurser) carina.raneryd@cubenutbildning.se

031-389 62 07

Specialpedagog Katarina Spjuth katarina.spjuth@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Specialpedagog Anna Törnberg anna.tornberg@cubenutbildning.se

031-3896200

Kurator Jennifer Bahno (ansvarig SFI) jennifer.bahno@cubenutbildning.se

031-3896200

Kurator Ninos Shamoun (ansvarig Grundkurser) ninos.shamoun@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Studie- och yrkesvägledare

Lisa Widlund (ansvarig för SFI och Grundkurser) lisa.widlund@arbvux.goteborg.se

0728-56 55 05

Katarina Karlsson (ansvarig för SFI och Grundkurser) katarina.karlsson@arbvux.goteborg.se

0790-62 19 35

Tina Johansson (ansvarig för Yrk) tina.johansson@arbvux.goteborg.se

Jacqueline Gulten (ansvarig för GY) jacqueline.gulten@arbvux.goteborg.se

Lärare, lärarassistenter, modersmålslärare, specialpedagog

Ksenia Eriksson ksenia.eriksson@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Sara Andersson sara.andersson@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Marianne Östergren marianne.ostergren@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Malin Nolfelt malin.nolfelt@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Nika Högman nika.hogman@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Fredrik Fahlander fredrik.fahlander@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Freddy Nielsen freddy.nielsen@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Alan Baker (administratör och pedagog) alan.baker@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Malcolm Golmann malcolm.golmann@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Kristofer Hadodo kristofer.hadodo@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Sylvia Kalischer sylvia.kalischer@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Sara Bartfai sara.bartfai@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Yuliya Chayka yuliya.chayka@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Sofia Öberg sofia.oberg@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Abdel Fettah abdel.fettah@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Marie Waltmark Sahlström (specialpedagog) marie.waltmark.sahlstrom@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Kerstin Agerfred kerstin.agerfred@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Charlotte Pettersson charlotte.pettersson@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Tamar Maisuradze tamar.maisuradze@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Annika Nettelbladt annika.nettelbladt@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Kerstin Konuk kerstin.konuk@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Jenny Sallnäs jenny.sallnas@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Teresia Basilico teresia.basilico@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Ella Kakulashvili ella.kakulashvili@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Joyce Dahlin joyce.dahlin@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Marie Göze maria.goze@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Fanny Sjöblom fanny.sjoblom@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Helene Bjuregård helene.bjuregard@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Praktiksamordnare/jobbcoach

Karwan Azizi karwan.azizi@cubenutbildning.se

076-142 60 79

Studie- och yrkesvägledare

Rosanna Gröhn (Fridhemsplan) rosanna.grohn@cubenutbildning.se

0704-22 34 78

Andrea Ramirez (Högdalen) andrea.ramirez@cubenutbildning.se

0733-98 23 70

Studieservice

Alexander Moore alexander.moore@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Alan Baker alan.baker@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Elever berättar

Jag blir lyssnad på och jag har fått mycket kunskaper för mitt framtida yrke.

Detta är den bästa tiden i mitt liv, vi är som en familj och lärarna är mycket trevliga. De förstår oss elever och vad vi har för behov. De är de finaste!

– Från början var jag rädd för att prata svenska men lärarna på Cuben utbildning lärde mig att tro på mig själv. Dom visade att jag kunde och att det fanns möjligheter, det vara bara att ta dem!

Fler elevberättelser

Hitta hit

Regnbågsgatan 7, Buss 16, 31 ,45, 58, 99 eller 121 hållplats Regnbågsgatan

Här erbjuder vi sfi, grundläggande- gymnasiala kurser, vård och omsorgs utbildning samt stöd och matchning.

Besöksadress

Regnbågsgatan 7, 417 55 Göteborg