Vår personal

Lärare, lärarassistenter, språkstöd och vaktmästare

Johanna Togelid johanna.togelid@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Lovisa Edvardsson lovisa.edvardsson@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Marcus Persson marcus.persson@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Lennart Granberg lennart.granberg@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Helen Scott helen.scott@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Julia Fjellström julia.fjellstrom@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Josefin Dimovski josefin.dimovski@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Marie Hägg marie.hagg@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Mitra Alexandersson mitra.alexandersson@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Ehsan Zohrevand ehsan.zohrevand@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Johan Sandsjö johan.sandsjo@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Sandra Nisu sandra.nisu@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Tuva Ljung tuva.ljung@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Ana Begenisic ana.begenisic@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Qianxi Cao (Winter) qianxi.cao@cubenutbildning.se

031-3896200

Catherine Batejat catherine.batejat@cubenutbildning.se

031-3896200

Gyöngyi Szekeres gyongui.szekeres@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Saleem Al-ameri (vaktmästare) Saleem.alameri@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Inas Al-azawi (språkstöd och studiehandledare) inas.al-azawi@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Abdi Hashi (språkstöd och studiehandledare) abdi.hashi@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Xzenu Cronström xzenu.cronstrom@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Isabelle Strand isabelle.strand@cubenutbildning.se

031-3896200

Pär Axel Eriksson paraxel.eriksson@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Maria Akbas maria.akbas@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Annica Romell annica.romell@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Gustav Wihlstrand gustav.wihlstrand@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Sandra Ibarra sandra.ibarra@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Daniel Åberg daniel.aberg@cubenutbildning.se

031-3686200

Karl Thegerström karl.therstrom@cubenutbildning.se

031-3896200

Enrique Rubilar enrique.rubilar@cubenutbildning.se

031-3896200

Ghazaleh Tafvizian ghazaleh.tafvizian@cubenutbildning.se

031-3896200

Fiona Schols fiona.schols@cubenutbildning.se

031-3896200

Adnan Muharemovic adnan.muharemovic@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Habbe Seffo habbe.seffo@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Derya Karatas derya.karatas@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Jusuf Tarlamisi jusuf.tarlamisi@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Netja Reinhamre netja.reinhamre@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Leila Sendi leila.sendi@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Lorena Llozhi lorena.llozhi@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Amalia Huusko amalia.huusko@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Sanna Mellberg sanna.mellberg@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Sofie Persson sofie.persson@cubenutbildning.se

031-389 62 00

David Hoang david.hoang@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Jannice Braic jannice.braic@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Mohamed Ali Abdullahi (språkstöd och studiehandledare)

031-389 62 00

Laila Mjörnsäter Boulos laila.boulos@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Coacher

Emelie Enoksson emelie.enoksson@cubenutbildning.se

070-7708751

Studieservice

Saberin Mohamed saberin.mohamed@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Fredrika Lundberg fredrika.lundberg@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Ralf Rotmalm ralf.rotmalm@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Kawsar Malla kawsar.malla@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Studieresursteam

Specialpedagog Claudia Moise claudia.moise@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Kurator Jennifer Bahno (ansvarig SFI och GY) jennifer.bahno@cubenutbildning.se

031-3896200

Kurator Astrid Flyborg (ansvarig för gruv och YRK) astrid.flyborg@cubenutbildning.se

0704-820068

Specialpedagog Caroline Knape caroline.knape@cubenutbildning.se

031-3896200

Specialpedagog Rebecca Lindquist rebecca.lindquist@cubenutbildning.se

Studie- och yrkesvägledare

Lisa Widlund (ansvarig för SFI och Grundkurser) syvcuben@arbvux.goteborg.se

0728-56 55 05

Katarina Karlsson (ansvarig för SFI och Grundkurser) syvcuben@arbvux.goteborg.se

0790-62 19 35

Lilit Tovmasyan (ansvarig för GY) syvcuben@arbvux.goteborg.se

Lärare, lärarassistenter, modersmålslärare, specialpedagog

Ksenia Eriksson ksenia.eriksson@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Sara Andersson sara.andersson@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Marianne Östergren marianne.ostergren@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Malin Nolfelt malin.nolfelt@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Nika Högman nika.hogman@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Fredrik Fahlander fredrik.fahlander@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Freddy Nielsen freddy.nielsen@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Kristofer Hadodo kristofer.hadodo@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Sylvia Kalischer sylvia.kalischer@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Sara Bartfai sara.bartfai@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Yuliya Chayka yuliya.chayka@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Sofia Öberg sofia.oberg@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Marie Waltmark Sahlström (specialpedagog) marie.waltmark.sahlstrom@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Kerstin Agerfred kerstin.agerfred@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Charlotte Pettersson charlotte.pettersson@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Tamar Maisuradze tamar.maisuradze@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Annika Nettelbladt annika.nettelbladt@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Kerstin Konuk kerstin.konuk@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Jenny Sallnäs jenny.sallnas@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Teresia Basilico teresia.basilico@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Ella Kakulashvili ella.kakulashvili@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Marie Göze maria.goze@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Fanny Sjöblom fanny.sjoblom@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Helene Bjuregård helene.bjuregard@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Praktiksamordnare/jobbcoach

Karwan Azizi karwan.azizi@cubenutbildning.se

076-142 60 79

Studie- och yrkesvägledare

Studie- och yrkesvägledare Fridhemsplan syvfridhemsplan@cubenutbildning.se

070 422 34 78

Studie- och yrkesvägledare Högdalen syvhogdalen@cubenutbildning.se

076 640 42 27

Studieservice

Alexander Moore (Fridhemsplan) info@cubenutbildning.se

08-409 380 93

Iryna Holovko (Högdalen) Infohogdalen@cubenutbildning.se

08-480 019 20

Madelene Tossavainen info@cubenutbildning.se

Elever berättar

Jag blir lyssnad på och jag har fått mycket kunskaper för mitt framtida yrke.

Detta är den bästa tiden i mitt liv, vi är som en familj och lärarna är mycket trevliga. De förstår oss elever och vad vi har för behov. De är de finaste!

– Från början var jag rädd för att prata svenska men lärarna på Cuben utbildning lärde mig att tro på mig själv. Dom visade att jag kunde och att det fanns möjligheter, det vara bara att ta dem!

Fler elevberättelser

Hitta hit Göteborg

Regnbågsgatan 7, Buss 16, 31 ,45, 58, 99 eller 121 hållplats Regnbågsgatan

Besöksadress

Regnbågsgatan 7, 417 55 Göteborg

Öppettider skolan

Måndag – onsdag 8.00-20.30
Torsdag – fredag 8.00-16.00

Öppettider reception

Mån 9.00-12.00 och 15.30-17.30
Tis   12.00-15.00 och 15.30-17.30
Ons  9.00-12.00
Tors 12.00-15.00
Fre   9.00-12.00

Telefontider 031-389 62 00

Mån, onsdag och fredag 9.00-11.00
Tis och tors 13.00-15.00

Mailadress

studieservice@cubenutbildning.se

Vid schemakrock Göteborg

schemakrock.gbg@cubenutbildning.se

Hitta hit Stockholm

Fridhemsplan – Drottningsholmsvägen 37,
Högdalen – Skebokvarnsvägen 370

Besöksadress

Fridhemsplan – Drottningsholmsvägen 37
Högdalen – Skebokvarnsvägen 370

Öppettider skolorna Fridhemsplan och Högdalen

Måndag – onsdag 8.00-20.30
Torsdag – fredag 8.00-17.00
Lördag 9.00-14.30 (Fridhemsplan)

Öppettider reception Fridhemsplan och Högdalen

Mån 7.30-16.00 och 17.00-18.00
Tis  7.30-16.00
Ons 7.30-16.00 och 17.00-18.00
Tors 7.30-13.00
Fre   7.30-16.00
Lörd 9.00-15.00 (Fridhemsplan)

Telefontider vx 08-480 019 20
Fridhemsplan 08-409 380 93
Högdalen: 08-480 019 23

Mån 13.00-15.00
Tis – fre 9.00-12.00 och 13.00-14.00

Mailadress

info@cubenutbildning.se