Skolledning

Cuben Utbildning

Vår värdegrund

Vi har ett öppet klimat som bygger på positiva relationer och respekt för varandra.

Vi tror på att alla har en inre drivkraft, kreativitet och potential att utvecklas. Vi har en arbetsmiljö där alla är delaktiga och trivs.

Vi ser varandra, vi stöttar varandra, vi ställer krav på varandra, vi jobbar för och med varandra – vi är ett team.

Sanna Ahrens-Verskamhetschef sanna.ahrens@cubenutbildning.se

031-389 62 05

Marie Medström-Verksamhetschef marie.medstrom@cubenutbildning.se

031-389 62 04

Oleg Mouss Utbildningschef Stockholm oleg.mouss@cubenutbildning.se

0704-82 21 36

Åsa Lundberg Utbildningschef Göteborg asa.lundberg@cubenutbildning.se

0709-323536

Rektorer

Camilla Pettersson -Rektor GY-Yrk Göteborg camilla.pettersson@cubenutbildning.se

031-389 62 13

Narin Omar- Chef Samhällsinformation Stockholm och Rektor sfi och gruv Högdalen Stockholm narin.omar@cubenutbildning.se

0737-16 15 28

Sanela Curic- Rektor GY-Yrk Högdalen Stockholm sanela.curic@cubenutbildning.se

0733-982389

Ville Haikonen - Rektor Gy och gruv Göteborg ville.haikonen@cubenutbildning.se

070-482 03 66

Ksenia Eriksson -Rektor SFI och gruv Fridhemsplan Stockholm ksenia.eriksson@cubenutbildning.se

070-878 61 01

Jessica Sameby- Bitr.rektor SFI och Skräddarsydda insatser Göteborg jessica.sameby@cubenutbildning.se

031-389 62 00

Marie Medström- Rektor SFI och Skräddarsydda insatser Göteborg marie.medstrom@cubenutbildning.se

070-23 00 344

Elever berättar

Jag blir lyssnad på och jag har fått mycket kunskaper för mitt framtida yrke.

Detta är den bästa tiden i mitt liv, vi är som en familj och lärarna är mycket trevliga. De förstår oss elever och vad vi har för behov. De är de finaste!

– Från början var jag rädd för att prata svenska men lärarna på Cuben utbildning lärde mig att tro på mig själv. Dom visade att jag kunde och att det fanns möjligheter, det vara bara att ta dem!

Fler elevberättelser

Hitta hit

Regnbågsgatan 7, Buss 16, 31 ,45, 58, 99 eller 121 hållplats Regnbågsgatan

Här erbjuder vi sfi, grundläggande- gymnasiala kurser, vård och omsorgs utbildning samt stöd och matchning.

Besöksadress

Regnbågsgatan 7, 417 55 Göteborg