Skolledning

Cuben Utbildning

Vår värdegrund

Vi har ett öppet klimat som bygger på positiva relationer och respekt för varandra.

Vi tror på att alla har en inre drivkraft, kreativitet och potential att utvecklas. Vi har en arbetsmiljö där alla är delaktiga och trivs.

Vi ser varandra, vi stöttar varandra, vi ställer krav på varandra, vi jobbar för och med varandra – vi är ett team.

Cuben Utbildning ingår i Strigo gruppen sedan december 2021

Oleg Mouss Utbildningschef Stockholm oleg.mouss@cubenutbildning.se

0704-82 21 36

Åsa Lundberg Utbildningschef Göteborg asa.lundberg@cubenutbildning.se

0709-32 35 36

Rektorer/ Utbildningsledare

Inger Shakarchi -Rektor GY och Yrk Göteborg inger.shakarchi@cubenutbildning.se

0707 - 54 27 44

Emelie Andervik - Rektor Sfi och gruv Göteborg emelie.andervik@cubenutbildning.se

0736 - 44 08 91

Narin Omar- Chef Samhällsinformation Stockholm och Rektor sfi och gruv Högdalen Stockholm narin.omar@cubenutbildning.se

0737-16 15 28

Sanela Curic- Rektor GY-Yrk Högdalen Stockholm sanela.curic@cubenutbildning.se

0733-98 23 89

Ksenia Eriksson -Rektor SFI och gruv Fridhemsplan Stockholm ksenia.eriksson@cubenutbildning.se

0708 - 78 61 01

Therese Eriksson - Utbildningsledare Göteborg therese.eriksson@cubenutbildning.se

0704 - 82 03 66

Trude Ludwigsen- Utbildningsledare Yrk, GY och Skräddarsydda insatser Göteborg trude.ludwigsen@cubenutbildning.se

0736 - 26 78 50

Elever berättar

Jag blir lyssnad på och jag har fått mycket kunskaper för mitt framtida yrke.

Detta är den bästa tiden i mitt liv, vi är som en familj och lärarna är mycket trevliga. De förstår oss elever och vad vi har för behov. De är de finaste!

– Från början var jag rädd för att prata svenska men lärarna på Cuben utbildning lärde mig att tro på mig själv. Dom visade att jag kunde och att det fanns möjligheter, det vara bara att ta dem!

Fler elevberättelser

Hitta hit

Regnbågsgatan 7, Buss 16, 31 ,45, 58, 99 eller 121 hållplats Regnbågsgatan

Här erbjuder vi sfi, grundläggande- gymnasiala kurser, vård och omsorgs utbildning samt stöd och matchning.

Besöksadress

Regnbågsgatan 7, 417 55 Göteborg

Öppettider skolan

Måndag – onsdag 8.00-20.30

Torsdag – fredag 8.00-16.00

Öppettider reception

Mån-fre 8.00-10.00

Mån-tis 15.30-17.30

Telefontider 031-389 62 00

Mån, onsdag och fredag 9.00-11.00

Tis och tors 14.00-16.00